KandydaciStudenciPracownicyAbsolwenci

Wydarzenia

MajKwiecieńStyczeń
GrudzieńPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
GrudzieńListopadPaździernikLipiecCzerwiecMajKwiecieńLutyStyczeń
Grudzień 2016
2016-12-16

Tradycyjnie już w ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia Społeczność Uczelni spotkała się na wspólnym kolędowaniu na kampusie przy al. 29 Listopada. Czuło się wyjątkowy nastrój, towarzyszący tym najbardziej rodzinnym świętom w roku.
Spotkanie, które w tym roku odbyło się w piątek 16 grudnia, rozpoczął JM Rektor profesor Włodzimierz Sady podkreślając, że święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wszyscy jesteśmy razem. Kończąc w imieniu Władz Uczelni złożył wszystkim serdeczne życzenia i poprosił, aby zebrani – nie tyle goście co domownicy i przyjaciele Uniwersytetu Rolniczego – przekazali je na ręce swoich najbliższych. Nawiązując do życzeń JM Rektora Józef Pilch – wojewoda małopolski podkreślił rolę rodziny w celebracji świąt Bożego Narodzenia. Przyznał również, że jest pod wielkim wrażeniem oprawy tego spotkania.W podobnym tonie wypowiedział się także Wojciech Kozak – wicemarszałek województwa małopolskiego.
Po zakończeniu części oficjalnej JM Rektor przekazał prowadzenie spotkania w ręce profesora Kazimierza Wiecha, który opowiadał wspaniałe historie związane z Bożym Narodzeniem. W tym roku tematem przewodnim byli kompozytorzy polskich kolęd. Narracja przeplatana była występami artystycznymi. Zaprezentowali się: Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”, Chór Męski Krakowskiego Środowiska Akademickiego „Agricola”, Studencki Zespół Góralski „Skalni” oraz Chór Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
By dopełnić tradycji na koniec połamano się chlebem, który wcześniej pobłogosławił ks. Ryszard Honkisz.
Wychodząc ze spotkania wszyscy czuli magię nadchodzących świąt.


Zdjęcie: inż. Gabriel Wojcieszek.
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie 31-120 Kraków, Al. Mickiewicza 21, fax: 12 633 62 45, 2009-2013    Redaktor    Polityka cookies